• ZAREZERWUJ TERAZ

  Jak uporać się z wrastającym paznokciem?

  blog

  Wrastający paznokieć to paznokieć u stopy lub u ręki, który rośnie nieprawidłowo, powodując ból i dyskomfort. Niestety, problem ten ma tendencję do nawrotów, a nieleczony może doprowadzić do poważnych powikłań. Jakie są przyczyny wrastających paznokci? I jak można uporać się z tym schorzeniem? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

  Jakie są przyczyny wrastających paznokci?

  Główne przyczyny problemu wrastających paznokci to:

  • zbyt głębokie obcinanie paznokci, a także skaleczenie wału paznokciowego,
  • noszenie ciasnego, niedopasowanego do stopy obuwia,
  • zbyt duże obciążenie stóp, intensywna praca na stojąco, duży wysiłek fizyczny.

  Aby uniknąć problemu wrastających paznokci, warto dbać o właściwą i regularną pielęgnację stóp. Jedną z podstawowych metod jest delikatne odsuwanie skórek i przycinanie paznokci „na prosto”. W przypadku trudniejszych sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

  Jak pokonać wrastające paznokcie?

  Jedną z technik, która umożliwia „naprawę” wrastającego paznokcia są tzw. klamry. Chodzi o specjalistyczne paski z tworzywa sztucznego, które nakleja się na płytkę paznokcia, umożliwiając jego prawidłowy wzrost. Klamra na wrastający paznokieć nie przeszkadza w codziennej aktywności i w chodzeniu, a przy tym wykazuje dużą skuteczność leczenia.

  W ofercie naszego salonu znajdziesz opcję założenia klamry tytanowej, która jest nowoczesną, efektywną i mało inwazyjną metodą walki ze wrastającym paznokciem. Taki zabieg to dobra alternatywa dla działań chirurgicznych.

  Klamra tytanowa jest wykonana z elastycznego łuku, ze stopu niklowo-tytanowego. Może być stosowana w przypadku wrastających paznokci, wkręcających się paznokci, paznokci po ekstrakcjach, a także w czasie leczenia ostrych i przewlekłych stanów zapalnych wałów okołopaznokciowych.